11-03-2020

11/3/2020

Herosi na starcie! Nowa inicjatywa Grupy Eurocash dla młodych osób z głowami pełnym innowacyjnych pomysłów.

Właśnie wystartował konkurs „Generacja P – Herosi na starcie”. To nowa, wyjątkowa inicjatywa Grupy Eurocash, przygotowana z okazji 25. urodzin firmy. Jej celem jest wsparcie młodych ludzi w wieku od 16 do 26 lat w realizacji pierwszych projektów biznesowych. Konkurs skierowany jest do początkujących przedsiębiorców oraz osób z pomysłami na własną firmę, zastanawiających się jak przekuć swoje marzenia w rzeczywistość. Dla laureatów przewidziane są atrakcyjne nagrody finansowe oraz profesjonalne szkolenia biznesowe i sesje coachingowe.

Kreatywność, nieszablonowe myślenie czy chęć tworzenia innowacji to pierwszy krok do uruchomienia własnego biznesu. Należy jednak pamiętać, że o sukcesie i powodzeniu wielu projektów decyduje nie tylko ich atrakcyjność i nowatorski charakter, ale przede wszystkim wytrwałość w dążeniu do celu przez jego autorów, odwaga, umiejętność stawiania czoła niepowodzeniom, odpowiedzialność i sumienność. Te wszystkie cechy, które można określić mianem przedsiębiorczości, powinno się wspierać i stale rozwijać. W połączeniu z profesjonalną wiedzą i narzędziami biznesowo-marketingowymi realnie zwiększają one szanse na osiągnięcie sukcesu zawodowego i finansowego. Konkurs „Generacja P – Herosi na Starcie” ma wskazać młodym przedsiębiorcom drogę, którą należy podążać, aby podnieść skuteczność swoich działań. Umożliwią to szkolenia i sesje coachingowe z udziałem doświadczonych ekspertów, realizowane we współpracy z Akademią Umiejętności Eurocash oraz Startup Academy, a także finansowe wsparcie na rozwój najlepszych biznesowych pomysłów.

Eurocash wspiera młodych i przedsiębiorczych

Konkurs prowadzony jest w dwóch kategoriach wiekowych: 16 – 19 oraz 20 – 26 lat. Jest otwarty zarówno dla osób mających za sobą pierwsze kroki w prowadzeniu własnej działalności, jak i tych, które nie posiadają żadnego doświadczenia. Warunkiem uczestnictwa jest opisanie pomysłu na biznes. Nie są konieczne szczegółowe plany ani wnikliwe analizy. Jeśli pomysł zostanie doceniony przez jury konkursowe i przejdzie pomyślnie eliminacje, uczestnicy zdobędą szeroką wiedzę dotyczącą wdrażania i rozwoju swojego biznesu podczas kolejnych etapów konkursu.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz konkursowy i wysłać zgłoszenie. Można to zrobić indywidualnie lub zespołowo do 20 kwietnia 2020 r. na stronie https://herosi.akademiaeurocash.com.pl/. Do pierwszego etapu zostanie zakwalifikowanych 40 najlepszych pomysłów – po 20 z każdej kategorii wiekowej. Następnie autorzy zaprezentują je przed jury, a 25 z nich przejdzie do kolejnej tury konkursu.

Szkolimy i nagradzamy!

Drugi etap konkursu i jednoczenie pierwsza nagroda to warsztaty, podczas których, uczestnicy będą rozwijali swoje pomysły. Dowiedzą się jak tworzyć i testować modele biznesowe, na czym polega skuteczna reklama produktów i usług innowacyjnych, a także jak je sprzedawać. Ponadto poznają tajniki skutecznych prezentacji i wystąpień publicznych.

Dziesięć osób lub zespołów, które zrobią największe postępy i zdobędą nowe umiejętności, przejdą do finału, by walczyć o nagrody główne. Dwa najwyżej ocenione przez jury wystąpienia w każdej kategorii wiekowej otrzymają nagrody pieniężne – kolejno 25 tysięcy złotych i 10 tysięcy złotych. Nagrodami dodatkowymi dla pozostałych finalistów będą sesje coachingowe o wartości 1500 złotych, przeprowadzone przez ekspertów Akademii Umiejętności Eurocash.

– Każdy z nas ma potencjał, żeby prowadzić własny biznes. Wierzymy, że przedsiębiorczość to zespół cech, które można rozwijać – takich jak kreatywność, wytrwałość w dążeniu do celu, poczucie odpowiedzialności czy odwaga. To chcemy uświadomić młodym ludziom, którzy wezmą udział w konkursie. Nasz cel to pokazać im, że wystarczy zaangażowanie, wiedza i odpowiednie narzędzia, a wszystko staje się możliwe. Od 25 lat współpracujemy z przedsiębiorcami w całej Polsce i wspieramy ich w prowadzeniu rodzinnych biznesów. Teraz wykorzystujemy to doświadczenie, żeby pomóc przedsiębiorcom „na starcie” – mówi Katarzyna Kopaczewska, Członek Zarządu Grupy Eurocash.

Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz regulamin dostępne są na stronie internetowej herosi.akademiaeurocash.com.pl.

       

Podobne artykuły