Edukacja w zakresie przeciwdziałania marnowaniu żywności

Wspieramy przedsiębiorców w prowadzeniu biznesu w sposób zrównoważony. Dostarczamy im narzędzia ułatwiające realizację działań na rzecz niemarnowania żywności i wyposażamy w wiedzę niezbędną do odpowiedzialnego zarządzania sklepem.

Szanujemy, nie marnujemy

„Szanujemy, nie marnujemy” to kampania społeczno-edukacyjna, która wspiera przedsiębiorców w zakresie niemarnowania żywności w sklepach. Kampania trafia również do konsumentów, do których kierowane są porady dotyczące ograniczania marnowania żywności w domu.

Szanujemy, nie marnujemy!
– edycja 2023

Webinary

Webinaria poświęcone przeciwdziałaniu marnowaniu żywności, w których poruszone zostały m.in. temat opłat i kontroli związanych z regulacjami prawnymi oraz zawierania i realizowania umów z organizacjami pożytku publicznego.
Webinaria powstały we współpracy z ekspertami, w tym przedstawicielami organizacji pozarządowych oraz partnerem edukacyjnym kampanii, Akademią Umiejętności Eurocash.

Kalendarz webinarów

Podcasty

Na Przedsiębiorców czeka cykl podcastów z rekomendacjami prawnika poświęcony przeciwdziałaniu marnowaniu żywności oraz rozmowy dotyczące praktycznych aspektów zarządzania sklepem w kontekście zapobiegania marnowaniu.

Podcasty prawne

Przepisy

Z myślą o konsumentach przygotowaliśmy cykl przepisów kulinarnych w formie animacji ze wskazówkami, jak można ograniczyć marnowanie żywności w kuchni i w domu.

Przepisy kulinarne

E-podręcznik „W Twoim
odpowiedzialnym sklepie”

Ta publikacja to praktyczny poradnik dla przedsiębiorców prowadzących sklepy spożywcze. Uwzględnia realne przykłady z działalności lokalnych sklepów współpracujących z Grupą Eurocash. W przystępny i czytelny sposób podsumowuje kluczowe zagadnienia i wskazówki, które przydadzą się każdemu właścicielowi, który chce prowadzić sklep w sposób bardziej zrównoważony.

Poradnik powstał we współpracy z ekspertami w zakresie zrównoważonego rozwoju, prawnikami i praktykami biznesu, a jego patronem edukacyjnym jest Akademia Umiejętności Eurocash.

Czytaj e-book

Partnerzy kampanii

Partner społeczny

Partner edukacyjny