Edukacja w zakresie zrównoważonego
rozwoju

Wspieramy przedsiębiorców w prowadzeniu biznesu w sposób zrównoważony. Dostarczamy im narzędzia ułatwiające realizację działań na rzecz niemarnowania żywności i wyposażamy w wiedzę niezbędną do odpowiedzialnego zarządzania sklepem.

Szanujemy, nie marnujemy

„Szanujemy, nie marnujemy” to kampania społeczno-edukacyjna, która wspiera przedsiębiorców w zakresie niemarnowania żywności w sklepach. Kampania trafia również do konsumentów, do których kierowane są porady dotyczące ograniczania marnowania żywności w domu.

Partnerzy kampanii

W kampanię zaangażowały się organizacje pozarządowe i współpracujące
z nami sieci franczyzowe, agencyjne i partnerskie:

Szanujemy, nie marnujemy!
– edycja 2022

Webinary

Zorganizowaliśmy cykl webinarów dla przedsiębiorców poświęcony przeciwdziałaniu marnowaniu żywności w praktyce. Webinary powstały we współpracy z ekspertami - prawnikiem, przedstawicielami organizacji pozarządowych oraz partnerem edukacyjnym kampanii - Akademią Umiejętności Eurocash.

Kalendarz webinarów

Podcasty

Przygotowaliśmy cykl podcastów i artykułów dla przedsiębiorców o prawnych aspektach niemarnowania żywności.

Kalendarz podcastów

Przepisy

Z myślą o konsumentach stworzyliśmy serię wideo i poradnik ze wskazówkami, jak można ograniczyć marnowanie żywności w kuchni i w domu.

Cykl przepisów

E-podręcznik „W Twoim
odpowiedzialnym sklepie”

Ta publikacja to praktyczny poradnik dla przedsiębiorców prowadzących sklepy spożywcze. Uwzględnia realne przykłady z działalności lokalnych sklepów współpracujących z Grupą Eurocash. W przystępny i czytelny sposób podsumowuje kluczowe zagadnienia i wskazówki, które przydadzą się każdemu właścicielowi, który chce prowadzić sklep w sposób bardziej zrównoważony.

Poradnik powstał we współpracy z ekspertami w zakresie zrównoważonego rozwoju, prawnikami i praktykami biznesu, a jego patronem edukacyjnym jest Akademia Umiejętności Eurocash.

Czytaj e-book