04-04-2022

4/4/2022

Cztery kategorie produktów, których nie może zabraknąć w Twoim sklepie przed Wielkanocą

Ponad 60 proc. konsumentów planuje zrobić świąteczne zakupy na dwa tygodnie lub tydzień przed Wielkanocą. Oznacza to, że nadszedł czas, by zaopatrzyć swój sklep w asortyment niezbędny do przygotowania rodzinnego śniadania świątecznego. Nie jesteś pewny, jakie produkty powinny znaleźć się na sklepowych półkach? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule, a sezonowy asortyment dla swojego sklepu na platformie eurocash.pl Market.

Od kilku lat w Polsce obserwujemy zmianę trendów konsumenckich związanych ze Świętami. Coraz częściej odchodzimy od bardzo wystawnych i licznych posiłków na rzecz mniejszej liczby potraw, ale za to z wyższej półki jakościowej. Coraz częściej także zamawiamy gotowe dania i wypieki w ramach oszczędności czasu. Bez zmian utrzymuje się jednak trend poszukiwania najlepszych promocji na wielkanocny asortyment – w 2021 r. 43 proc. badanych deklarowało chęć skorzystania ze świątecznych rabatów. Przed Świętami niektóre kategorie produktów cieszą się dużo większym zainteresowaniem niż normalnie, a tym samym rośnie ich sprzedaż.

Tradycyjne produkty świąteczne

W Święta na stołach królują baby drożdżowe, mazurki, jajka i sałatki jarzynowe. W większych ilościach kupujemy produkty, które na co dzień nie goszczą tak często w naszych domach: świeże drożdże, majonezy, mleko skondensowane… Wzrasta popyt na jajka, masło, szynki, kiełbasy i wędliny, składniki do pieczenia (mąka, cukier, twaróg) oraz dodatki, m.in. chrzan i ćwikłę. Warto zadbać o to, aby tych produktów nie zabrakło w sklepie, przede wszystkim w Wielkim Tygodniu – wciąż wiele osób robi zakupy świąteczne na ostatnią chwilę. Do zakupów na pewno zachęcą klientów specjalne promocje czasowe. Aby ułatwić im przygotowania do Wielkanocy, możesz wyeksponować asortyment świąteczny, by był łatwiejszy do znalezienia.

Słodycze i czekolady

Na Wielkanoc, podobnie jak na Boże Narodzenie, często wybieramy się w gości i wręczamy w prezencie drobne upominki – najczęściej bombonierki. W wielu domach popularny jest zwyczaj szukania czekoladowych jajek, a na stołach goszczą czekoladowe zające i kurczaczki. W okresie świątecznym wzrasta zainteresowanie słodyczami, dlatego warto zadbać o ten asortyment w tematycznych opakowaniach. Wielu producentów specjalnie na Święta wypuszcza swoje flagowe produkty ze specjalnymi etykietami. Na eurocash.pl Market znajdziesz bogatą ofertę zarówno klasycznych słodyczy, jak i tych typowo świątecznych.

Coraz więcej osób nie ma czasu na przygotowywanie świątecznych wypieków, dlatego poszukują gotowych ciast lub suchych mieszanek, np. do babeczek. Taki asortyment na pewno będzie cieszył się wzmożonym zainteresowaniem tuż przed Świętami. Dobrym rozwiązaniem jest też nawiązanie współpracy z lokalną cukiernią lub producentem słodkich wypieków, która pozwoli Ci urozmaicić ofertę swojego sklepu.

Produkty ekologiczne i regionalne

W związku z trendem „premiumizacji” (wybierania produktów jak najlepszej jakości) obserwowanym w Polsce od jakiegoś czasu, coraz więcej osób poszukuje na Święta wyrobów lokalnych i ekologicznych. Dotyczy to przede wszystkim mięsa – wędlin i kiełbas – które wolimy kupić prosto od producenta, a nie w plastikowych opakowaniach. W okresie przedświątecznym chętniej kupujemy także jajka oznaczone symbolami bio lub eko i świeży twaróg sernikowy. Jeśli masz możliwość zaopatrzyć swój sklep w produkty od lokalnych producentów, Święta to na to najlepszy moment. Jeżeli obawiasz się, że nie uda Ci się sprzedać całego zamówionego towaru, możesz zorganizować w swojej placówce akcję przyjmowania zamówień świątecznych. Pozwoli Ci to na zakupienie dokładnie takiej ilości produktów, jaka jest potrzebna, a klienci na pewno docenią taką możliwość.

Środki czystości

Przysłowiowe świąteczne porządki wymagają dużo pracy. Aby ułatwić sobie to zadanie, warto skompletować zestaw najpotrzebniejszych środków czystości. W związku ze zbliżającymi się Świętami, na eurocash.pl Market znajdziesz szeroką ofertę chemii i artykułów do sprzątania w atrakcyjnych cenach. Bogaty wybór asortymentu w Twoim sklepie na pewno docenią klienci, którzy dużą uwagę przykładają do ceny i jakości produktów. Coraz więcej osób poszukuje ekologicznych środków czystości – warto o tym pamiętać i zadbać także o takie produkty w swojej ofercie.

W jakie jeszcze produkty warto zaopatrzyć sklep przed Wielkanocą?

Święta Wielkanocne, podobnie jak Boże Narodzenie i Walentynki, wiążą się ze zwiększonym zainteresowaniem produktami tematycznymi i ozdobami. Na eurocash.pl Market znajdziecie artykuły niezbędne do udekorowania domu na świąteczne śniadanie. Kurczaczki do święconek, farbki do malowania jajek, śmigusówki czy foremki do ciastek w kształcie zajączków to tylko niektóre produkty z bogatej sezonowej oferty platformy. Warto zadbać o to, aby w okresie przedświątecznym w Twoim sklepie nie zabrakło produktów tematycznych. Udekorowanie domu to dla wielu osób równie istotny aspekt Świąt jak przygotowanie tradycyjnych potraw.

Platforma eurocash.pl Market dostępna jest tutaj.

       

Podobne artykuły